Türkçe

Geleneksel batı tıbbının kökeni  eski yunan ve roma tıbbına dayalıdır, fakat yüzyıllar boyunca eski hint, fars ve arap tıbbından da etkilenmiştir ve buradan gelen bilgilerle pekişmiştir. çeşitli kültürlerin birikiminden oluşan bu uzmanlık dalı bu yüzden daima ilgimi çekmiştir . Temeli Hipokrata dayali humoral patoloji denilen daldır. Ancak zamanla uzakdogulu tipcilarin ve baska kültürlerin de etkisi olustugu icin ben geleneksel bati tibbi diye degil de geleneksel dogal tip diye tanimlamaya karar verdim.

Benim çalısma felsefem:

En iyi yöntemler sade yöntemlerdir!

Benim en önemli aletlerim ellerim, hissim ve mantığımdır.Siz ve bedeniniz adeta  değerli bir tapınak; ruhunuz bu tapınağin „ev sahibi“ dir  ve sizi bu gözle görürüm;  bütüncül bir sistem olarak.

 Fakat en az bana gösterdiğiniz güven ve duydugunuz sempati kadar  sizin de kendiniz icin sorumluluk üstlenmeniz önemlidir durumunuzun düzelebilmesi icin. Ayrica bir terapist olarak kendi kişiliğimi ve bilgimi  daima geliştirmek benim için size daha iyi hizmet verebilmem açısından cok önemli bir sorumluluk ve bunu severek üstlenmeye de hazırım.  Terapist olmak kendini daima bir refleksyona tabi tutmak ve olgunlaşmak demektir.

Ilk etapta önem verdiğim konu iyi bir hazim. Besinleri iyi hazmetmek ve  de atıkların vücuttan atılması, kısacası metabolizmanızın düzgünce çalışması her seyin temeli.  Aksi takdirde  vücutta biriken toksiklerden ve olusan asidik ortamdan dolayi kronik sorunlar olusabilir.

Geleneksel batı tıbbı sizi  özgün ve bütünsel bir sistem olarak gözlemler! Bu yüzden belli hastalıklara belli başlı bir yöntem uygulamak bu dalda imkansızdır . Örneğin her hastada egzama veya şeker hastalığı baska bir sekilde olusur. O yüzden her hastayı ayrıca gözden geçirmek gerek.

Sorularınız oldugunda ana sayfadaki iletişim kısmından benimle irtibata geçip bana iletebilirsiniz. Size severek yardımcı olurum. Ayrica ana sayfada düzenli olarak yazdigim yazilari türkce olarak da okuyabilirsiniz (en altta „Neue Beträge“ yazilan yerde)

Alman dogal tıp uzmanlığı kanununa göre iyileştirme sözü verme yasağı:

Iyilestirme sözü vermek alman kanunu geregince doğal tıp uzmanları icin yasaktır.Bu yüzden bu sekilde söz vermemem gerektiğinin bilincinde oldugumu tekrar belirtmek istiyorum. 

Eger sitemde bu şekilde bir imaj veren bölümlere rastlarsanız bunlar hükümsüzdür.