Deĝerler*Hizmetler*Ücretler

Deĝerler

ZAMAN

● Ilk anamnez:

 Ilk anamnez için yaklaşık 1,5-2 saate ihtiyaç var. Bu aşama en önemlisi, çünkü bütün sonraki gelişimi belirler. Bu nedenle 140€ kadar bir nakit para getirmeniz iyi olur.
Siz muayenehaneden çıktıktan sonra da, tüm durumu bütünsel olarak incelemek icin sizin durumunuza ve muayenede bulduğum ayrıntıları toparlamak için zaman ayırıyorum.
Eğer hemen müdahale edilmesi gereken bir durum olursa hemen B vitaminleri iğnesi ya da nöral tedavi gibi tedavileri , muayene bittikten sonra bir ilk yardım için yaparım. Örneğin kronik yorgunluk veya ağrı olunca.
Bütünsel incelemem tamamlandıktan sonra sizi telefonla arıyorum ve detayları konusuyoruz. Bu görüşme de ücretsiz.

Kronik semptomlar:


Özellikle kronik vakalar zaman isteyen durumlar.

Günümüzün genel sorunu, insanların zamanının olmaması veya daha doğrusu iyileşme gibi önemli bir duruma zaman ayrılmaması. Soğuk algınlığı gibi durumlarda bile iş dünyasında çoğu zaman semptomlar geçene kadar rapor almak mümkün değil.
Elbette ki bu durum birkaç sene sürdüğünde sağlık sorunları ortaya çıkıyor.


Sağlığınız için zaman ayırın, çünkü vücudumuzda bir devre anahtarı bulunmamakta ve her adımın zamana ihtiyacı var. Unutmayın ki sağlığınız olmadan hiç bir şeyin anlamı yok.

Eğer ki bazı şikayetlerinizde sıkıntı yaşıyorsanız, durumu hafifletmek için ya tedavi uygularım ya da doğal ilaç tavsiyesinde bulunurum asıl sorun ile ilgilenirken.
Unutmayın ki semptomlar hiçbir zaman aniden çıkmaz; aksine siz hissedene kadar epeyce zaman geçer.

Ben semptomların oluşmaya başladığı arayüzeyi araştırıp, önden arkaya doğru olayı çözmeye çalışıyorum.
Birden eskiden de tanıdığınız belirtiler tekrar kendini gösterebilir. Fakat bu iyiye işarettir.

Bu şekilde semptomların yüzeyde kapaklanması önlemlenmiş olur. Tedavi sonuç gösteriyor demektir.
Acil, şüphe uyandıran durumları doktorunuz ile de görüşeceğiz. Çoğu durumlarda klasik tedavinize paralel yapacağız tedaviyi. Bazı durumlarda önemlidir.

ÖDEME


Çoğu sosyal sigortalar doğal tıp uzmanları ve hizmetleri için özel ek sigortalar tavsiye eder. Eğer devlet sigortanız varsa sigortanızdan bir yetkili görevliye sormanızda yarar var.
Çoğu özel sigortalar ise ücretin yüzde 80% kadarını devralabilir.
Eğer iyi bir durumda değilseniz, (ve bunu bana ıspatlayabilirseniz) , o halde sizin için bir çözüm bulmaya çalışırım. Çünkü herkese yardım etmek isterim. Özellikle de sağlık açısından zor durumdaysanız.

(Canva Design/DNY59, Getty Images)

SIZIN SORUMLULUǦUNUZ

Benim gibi çalışan bir terapisti seçmek demek, kendi üzerine düşen sorumlulugu üstlenmek demektir. Ben doktor değilim ve çalışma tarzım da bir doktordan farklıdır. Ama doktorlar ile bağlantıda olmak da benim için önemlidir, çünkü bazı konuları ve durumları onlara devretmek zorundayım.
Yalnız sizin sorumluluk üstlenmeniz, size iyi gelmeyen ya da hastalığın oluşmasında etken olan alışkanlıkları ve yaşam tarzını değiştirmeniz lazım. Bunları birlikte irdeleyeceğiz ve sizin için çözümler arayıp sunacağım.
Bu şekilde düşündüğünüz zaman sağlığınız için yapacağınız yatırımdan zevk alacaksınız.
Bu bireyden bireye de farklı olan bir durumdur. Konudan konuya da değişir. Bazı durumlarda kendinize ve sağlıgınıza zaman ayırmanız gerekir.

Ünlü rahip Kneipp‚ın da demesiyle:

Beslenme, hareket, doğadaki bütün elementler , ruhen ve dimaen seçtiğiniz her yön.

Size tamamıyla kendinizi teslim edebileceğiniz bir ortam sunuyorum; bütün önerilerim , hizmetlerim ile.
Hayatınızdaki, sağlığınız için önemli birtakım detayları değiştirmeye hazırsanız, sizinle tanışmaktan mutluluk duyarım.
Yalnız sizin sorumluluk üstlenmeniz, size iyi gelmeyen ya da hastalığın oluşmasında etken olan alışkanlıkları ve yaşam tarzını değiştirmeniz lazım. Bunları birlikte irdeleyeceğiz ve sizin icin çözümler arayıp sunacağım.


YÜKÜMLÜLÜK


Herhangi bir nedenden dolayı randevuya gelemiyor ya da ertelemek zorunda kalırsanız, 24 saat öncesinden haber vermeniz organisasyon için önemli, (her şey insancıl; her şey olabilir). Aksi taktirde bir saat ücretini hesaplamak zorunda kalırım. Ancak devamlı randevu ertelemeleri benim gözümde belli bir raddeden sonra saygısızlıktır. Tedavinin olumlu cevap vermesi için de süreklilik önemlidir.

Farkındalık

Farklı olan durumlar ve insanlarla– ben de dahil olmak üzere- ön yargı olmadan karşılaşabilmek güzel ve zenginleştiren bir deneyim. Buna hazır mısınız?

Işlem

Ilk olarak çok detaylı bir anamnez yaparım. Bu esnada- gerek yaşam koşullarınız, gerek semptomlar olsun, derin sorular sorarım. Bunun ardından ise muayene gelir:
-elle muayene etmek,
-hafifçe vurarak yoklama
-Stetoskop ile dinlemek

(Canva Design)


Sizi bütünsel olarak gözlemleyebilmek için eski geleneksel tıbbın diyagnoz metotlarını da kullanırım. Bu metotlarla bir yandan anlık bir durumu tespit ederken, öte yandan da doğustan olan özelliklerinizi de göz önünde bulunduruyorum. Bunlar:

Idrar analizi
Iris diyagnozu
Sırtımızda omurgamızda omurlarımın vejetatif sinir sistemi üzerinden organlarımız ile baglantıları vardır.
Nabız diyagnozu
Gerekirse bağırsak flora analizi veya hormon analizleri de yapıyorum.

Tedavi yöntemleri

  • „Aschner yöntemleri“ dediğimiz , Baunscheidt metodu, hacamat (duruma göre kanlı veya kansız) gibi bağ dokusunda biriken toksikleri cilt üzerinden atan yöntemler.
  • Hacamat masajı , Nöral tedavi; (özellikle Dupuytren semptomunda nöral tedavi. Başlıca hedef, hastalığın ilerlememesi ve sertleşip kısalmış olan kirişlerin yumuşak kalması, ellerin tekrar gerinebilmesi )
  • Serum tedavileri: Yüksek dozajlı orthomoleküler serum tedavileri , örneğin aminoasitler, C vitamini, mineraller, bağ dokusunu düzenleyen ve tekrar bazik bir ortam olusturan serumlar.
  • Breuss yöntemiyle omurga masajı
  • Yara izlerinin nöral tedavi ile parazitini kesmek , örneğin ameliyat sonrası eski izler.

Ücretler

Muayenehane ziyareti


Saat ücreti 60 dakika icin 70€. Eğer ilk kez geliyorsanız yeterince zaman ayırın. Bu duruma göre 1,5-2h olabilir. Önce detaylı bir anamnez ve muayene önemli.
Sadece belli tedavi yöntemlerini isterseniz, serum, masaj gibi, bunları ayrıca hesaplarım.
Fakat sadece konusma tedavisi amacı ile de gelebilirsiniz. Ben bir psikolog veya koç değilim ve size önerilerde bulunamam. Ama nötr bir ortamda size karşı nötr bir pozisyonda olan bir insana sorunlarınızı anlatmanız bile sizi rahatlatabilir ve belkide belli konularda daha netleşebilirsiniz. Bu durmda benim görevim ise sizi sadece dinlemek ve bir şekilde güvenip yaslanabilmenize yardımcı olmak.

Iris diyagnozu üzerinden uzaktan sağlık danışması

Eğer uzakta iseniz ve muayenehaneme kolay kolay gelemiyorsanız, iyi bir fotoğrafçıda iris resmi çektirebilirsiniz. Sağ ve sol gözden birer tane.
Uzaktan başvurular alıyorum ve sorumluluk üstlenip acil , şüpheli vakalarda doktorunuza da danışırsanız bu bir sorun teşkil etmez.
Bir takım tavsiyelerde bulunurum. Beslenmenizde, yaşam tarzınızda değişiklik yapılabilir mi, buna çözüm ararım. Bazı sorunlarda destek olabilecek doğal ilaçlar tavsiye edebilirim. Resimlerinizi aldıktan sonra detaylı bir şekilde incelemek için bir iki gün zaman ayıracağım. Analizin fiyatı 100€ ve ardından yapacağımız Zoom görüşmesini de 15 dakikasından 17€ olarak hesaplarım.

Hacamat masajı


10 seans 200€, her seans 25dk. Kaliteli bir yağ kullanırım. Hacamat, doğal tıbbın en önemli yöntemlerinden . Özellikle lenf sistemini ve de organları sırtımızdaki bölgeler üzerinden aktive eder. Vücudun atamadığı, bağ dokusunda saklanan , metabolizmanın baş edemediği atılması gereken maddeleri cilt üzerinden çıkarmak gerekir.

Masajları teker teker de alabilirsiniz.

Breuss-metodu masajları


250€,10 seans Breuss- masajları , seansı 30dk. Kaliteli bir yağ kullanırım. Omurganızı ve omurları çok dikkatlice masaj edince, hem omurlar tekrar düzene girer, hem de vejetatif sinir sisteminin rahatlatıcı kısmı olan parasempatik sistem devreye girer. Bazen bilinçaltına attığınız duygular da birden hissedilebilir, çünkü omurlar aynı zamanda belli duyguların adeta kaydedildiği bölümlerdir.
Masajları tek tek de alabilirsiniz.

Ev ziyareti


Sağlık nedenlerinden dolayı ya da herhangi farklı bir nedenden dolayı imkanınız yoksa, evinize de gelebilirim. 9km’yi aşmayan mesafeleri bisiklet ile gelirim (arabam yoktur). Onun dışında tren ya da otobüs ile de gelmem mümkün. Yol parası hesaplarım. Hatta ilk anamnez ve muayene bile evinizde yapabilirim. Yukarıda da belirttiğim gibi 60 dakikasi 70€.

Telefon ya da Zoom ile ilk görüşme


Ilk görüşme maximum 40dak sürer ve ücretsizdir.
Diğer görüşmelerde 40 dak. için 30€ hesaplarım.

Diğer ücretler

Istediğiniz özel serumlar, nöral tedaviler , enjeksyonların ücretlerini tedavi süresi ve kullandığım ilaçlara da bağlı olarak ayrıca hesaplarım.

%d Bloggern gefällt das: