Çalkantılı zamanlarda sağlam bir liman-muayenehanem

Muayenehanemde çok fazla aletim ya da elektronik diyagnoz cihazım yok. Ellerimle, hissimle ve de sağlıklı mantığım ile çalışırım. Her ne kadar önemli olsa da modern tıbbın aletleri ve diyagnoz metodları, içimizde olan o eski sağduyu ve melekeleri tekrar keşvetmek ve güçlendirmek de en az o kadar önemli. Eczacı olarak modern tıp ve ilaçlarla ilgili bilgi ve deneyimim var, ayrıca doğal tıp uzmanı olarak da bütünsel bakış açım ve doğal ilaçlar, doğal tedaviler ile olan deneyimim de var. Bazen klasik bir tıbbi tedavi de önemli olabilir. Doğal tıp burada da güzel bir bütünleme teşkil edebilir ve eksikler takviye edilebilir. Ben modern tıbba karşı değilim.
Benim için ilk etapta en önemli olan sizi bireysel ve bütünsel olarak algılayabilmek.

Güncel zamanda tarihi tıbbi bilgiler

Zamane yaşam tarzının rahatlığının birlikte getirdiği sorunlar


Biz geleneksel tıpçılar giderek daha kompleks sorunlarla karşılaşıyoruz, çünkü yaşam tarzımız çoğu zaman bize ve doğamıza uymayan bir yaşam tarzı.
Beslenmemiz doğal değil.
Besinlerimizin kalitesi
►Bütün etkileri ile kronik stres; Burnout ve kronik Fatique sendromu
►Etrafımızdaki çevresel kirleticiler

Bana gelen insanların genellikle kronik semptomları olduğu için, sürekli bilgi düzeyimi ve metodlarımı da uyarlama ve yenileme ihtiyacı hissediyorum.


Çok sabırlı ve sorununuza çözüm bulana kadar caymayan bir kişiliğim olduğu için , bilhassa kronik vakalarda bu çok uygun bir kişisel nitelik.
Muayenehanemde sadece size yer verilen bir ortam açıyorum . çünkü anlaşılmak da iyilesme için önemli.
Şifa içeriden dışarıya doğru olan bir olay.
Ben ayriyetten sizin kendinize özgü doğustan olan özelliklerinizi de göz önünde bulundurarak beslenmenizi de ona göre ayarlıyorum.

Sindirim sisteminiz , simanız ve diğer önemli nitelikleriniz

Benim için iyi çalısan bir sindirim sistemi her şeyin temeli.
Bu yüzden ilk muayenede önce karın bölgesi muayene edilir; ayrıca nabız ve sırt bölgelerine de bakarım. Özellikle sırtımızda bizim organlarımızla bağlantıda olan bölgeler var. Böylece , ilerideki adımları da belirleyen, çok önemli ipuçlarını da elde etmiş oluruyorum. Bir de dikkat ettigim sizin dış nitelikleriniz .
Mesela dikkat çekici derecede solgun musunuz?
Ya da belli hastalıklara işaret eden bir renk mi hakim? Muayene ederken, karaciğer bölgesi biraz soğuk olarak mı hissediliyor?
Ve bunun gibi birçok şeyi daha örnek olarak verebiliriz.

Günümüzün, modern yaşam tarzı ile alakadar olan önemli belirtileri


Hormonell düzensizliker – hangi dönemde olursanız olun- günlük yaşamınızı olumsuz mu etkiliyor?
Bağışıklık sisteminizde aksaklıklar mı var?
Depresyonlar hayat enerjinizi mi kısıtlıyor? Ya da enerjisizliğin nedenini mi bulamıyorsunuz?
Ağrı gibi hisleri baska insanların algıladığından daha mı şiddetli hissediyorsunuz?

Bütün bu semptomların ardında fonksiyonlarını düzgünce yerine getiremeyen bir bagırsak da olabilir. Özellikle de kronik stress ile bağlantılı olarak.
Güncel hayatta metabolizmamızın ihtiyaç duyduğu temel besin öğelerini alabilmemiz için, iyi bir bağırsak fonksiyonuna gereksinim duyariz.

Eski geleneksel tıbbi bilgileri yeni metodlar ile de birleştiriyorum. Sizin doğuştan , bünyenize özgü niteliklerinizi de göz önünde bulundurarak beslenmenizi de ayarlıyorum.

Bild: Foto Bettina Krinner

Iyileştirme sözünden hariç tutulma zorunluluğu

Kullandığım bazı metodlar bilimsel olarak ıspatlanmış olmayıp , yüzyıllardan beri birikmiş olan deneyimlere baglıdır.
►Dogal tıp uzmanlarının, kanuna göre, bu tür sözler vermeleri yasaktır.
Ayrıca modern tıbbın imkanlarının da önemini belirtmek ve doğal tıp ile iyi bir iş birliğinin avantajlarına da değinmek isterim.
Şüpheli ve acil vakaları derhal doktora göndermek de bir doğal tıp uzmanı olarak üzerime düşen vazifeler arasında.

Münih yakınında, güzel bir tatil beldesinde tedavi

Muayenehanem Münih’ten de çok uzakta değil; hatta toplu ulaşım araçları ile de çok iyi ulaşılabilir. Benim bulunduğum yer , dağlar ve isar nehrinin hemen bir kaç adım ötesinde olduğu bir tatil beldesi.
Toplu taşıma araçları ile gelmek isterseniz, Münihten BRB ile Bad Tölz e, oradan da 379 no ‚lu otobüs ile Oberfischbach’a gelebilirsiniz. Durak „Am Hoheneck“ . Hemen karşısında suni Isar gölü de bulunmakta.

https://www.jameda.de/bad-toelz/heilpraktiker/oeznur-acar/uebersicht/81434395_1/

%d Bloggern gefällt das: